درب اتوماتیک شیشه ای، یکی از حسن درب اتوماتیک شیشه ای :دارای قفل الکتریکی،  دارای سیستمی که تشکیل شده از تکنولوژی و استانداردهای جهانی.درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای میتواند انتخابی مناسب برای مکان های عمومی به کار رفته شده است . درب اتوماتیک شیشه ای به کار گیری یک حس مادون قرمز حرکت محیط و فرد را تشخیص می دهد و فرد با نزدیک شدن به سنسور حس گر درب اتوماتیک شیشه ای باز و بسته میشود.
از مزایای درب اتوماتیک شیشه ای می توان به نکات توجه کرد : به زیبایی، در هنگام باز و بسته شدن ، نرم و بی صدا هستند  و کاهش در مصرف انرژی .
درب اتوماتیک شیشه ای نیازی به باز و بسته کردن درب به صورت دستی نیست . نصب این درب‌ها در هنگام ساخت ساختمان و یا پس از آن وجود دارد .


                                                                         

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای فروشگاه

 

مراح نصب و راه اندازی سیستم درب اتوماتیک:
بعد از انتخاب سیستم درب اتوماتیک  با توجه به نوع درب ، موقعیت محل و خواسته مشتری مراحل زیر برای نصب و راه اندازی سیستم انجام می گیرد:
- نصب تابلو و تجهیزات مکانکی و الکتریکی سیستم
- سیم کشی تابلو و سایر  تجهیزات
- تنظیم عملکرد برد الکتریکی روی حالت عملکرد مطلوب
- تست پله به پله ی مراحل باز وبسته شدن درب
- تنظیم (ریگلاژ) میکرو و سوئیچ سیستم .
برای درک به و آشنایی با نحوه نصب و راه اندازی و کارکرد اجزای سیستم درب باز کن اتوماتیک با توجه به اطلاعاتی که از دفترچه راهنمای دو نمونه از این سیستم ها استخراج شده است .مراحل نصب و راه اندازی یک نمونه از آنها را مورد قرار می دهیم .

ریموت کنترل :
 برای کنترل از راه دور سیستم درب باز کن اتوماتیک معمولا از یک فرستنده رادیویی کوچک، دستی، استفاده می شود که به آن ریموت کنترل می گویند. بر روی ریموت شسشی های فشاری وجود دارد که برای باز و بسته کردن یا توقت در از آنها می شود . دو نوع ریموت وجود دارد ریموت کنترل سیستم های درب اتوماتیک
به لایل امنیتی و حفاظتی هر سیستم تنها ریموت کنترل های خاص را می شناسد و تنها با این ریموت ها می توان درب را باز و بسته کرد . امکان حذف و اضافه ریموت کنترل در سیستم های درب اتوماتیک وجود دارد، بعنی حذف ریموت های شناخته شده یا معرفی ریموت ها جدید به دستگاه امکان پذیر است . دستور العمل این کار معمولا در دفترچه راهنما دستگاه ارائه می شود .
شسش های کنترل دستی :
 این شسشی ها عبارت اند از یک شسش استارت و یکی شسشی استپ که جهت حرک در برای باز و بسته شدن و یا توقف آن در صورت نبود ریموت کنترل استفاده می شوند، البته باید شسشی  استپ را در محلی مناسی در دسترس نصب کرد تا در موقاع اضطرای برای متوقف کردن در از آن استفاده شود .
درب های تاشو اتوماتیک :
درب های برقی متشکل از دو یا چند لنگه که به هم مفصل بندی شده اند و یک لنگ آنها در چهارچوب حرکت می نماید .